Вие сте тук

Генерална дирекция „Администрация“ на Съда на Европейския съюз търси директор на дирекция „Сгради и сигурност“

 Съд на Европейския съюз
сряда, 23 Март, 2022 - 10:00
Тема: 

В Официалния вестник на ЕС от 23 март е публикувано обявление, че в Генерална дирекция „Администрация“ на Съда на Европейския съюз ще бъде свободна длъжността директор на дирекция „Сгради и сигурност“ (степен AD 14 или AD 15).

Под ръководството на генералния директор на генерална дирекция „Администрация“ директорът на дирекция „Сгради и сигурност“ (ДСС) управлява същата, като организира и координира дейността ѝ.

ДСС отговаря за ръководството и осъществяването на строителните проекти на Съда на Европейския съюз (институцията), за преобразуването и оборудването на заетите от институцията сгради и поддържането им. Тя осигурява управлението и поддръжката на техническите инсталации. Тя отговаря и за сигурността на лицата, информацията и имуществото в рамките на дейностите на институцията.

В рамките на правомощията си директорът на ДСС представлява институцията пред външни органи и форуми, сред които националните органи на държавата домакин, както и в рамките на сътрудничеството между институциите на Европейския съюз.

Кандидатите трябва да отговарят на условията за назначаване на длъжностно лице, предвидени в Правилника за длъжностните лица на Европейския съюз.Освен това за тази длъжност те трябва да отговарят на следните минимални изисквания:

  • да притежават образователна степен, която съответства на завършено университетско образование, удостоверено с диплома;
  • да имат най-малко десетгодишен професионален опит в една или няколко от областите строителство, сигурност и логистика;
  • да имат най-малко петгодишен професионален опит в управлението на екипи;
  • да владеят задълбочено един официален език на Европейския съюз и задоволително друг официален език на Европейския съюз. Поради естеството на службата се изисква добро владеене на френски език; владеенето на английски и/или немски език представлява предимство.

Кандидатурите за тази длъжност се изпращат единствено по електронна поща на електронен адрес DIR-DBS@curia.europa.eu, най-късно до 22 април 2022 г.

Към кандидатурите следва да се приложат подробна автобиография и всички други подходящи документи. Кандидатите трябва освен това да приложат към кандидатурата си мотивационно писмо и кратко изложение (до 5 страници) на виждането си за работата и управлението на дирекцията, за която се отнася поканата за подаване на кандидатури.

Пълния текст на обявлението можете да видите и изтеглите оттук:

Обява за свободно работно място за длъжността директор на дирекция „Сгради и сигурност“ (818.61 KB, PDF)

ОСП: Говори науката

Платени публикации

pic

Регенеративното, или наричано още консервационно земеделие, използва по-систематичен и цялостен подход към земята, която се обработва, и прилага в обработката принципи, осигуряващи повишена продуктивност и биоразнообразие в дългосрочен план. В основата му стои доброто състояние и функциониране на почвите. Доброто състояние на почвата зависи от органичната материя, която включва всякаква жива материя като корени на растения, червеи, микроби.

pic

Международното общество за прецизно земеделие прие следната дефиниция за прецизно земеделие през 2019 г.: „Прецизно земеделие е управленска стратегия, която събира, обработва и анализира времеви, пространствени и индивидуални данни и ги съчетава с друга информация в подкрепа на управленски решения въз основа на изчисления на възможните промени. Резултатите са повишени ефикасност в употребата на ресурси, качество, продуктивност, доходност и устойчивост на селскостопанската продукция.“

pic

Формите на трудова заетост в сектор селско стопанство са три: самонаети (фермерите), наети (наемните работници) и семейна работна ръка. Тази заетост често се определя от анализаторите като непълна, допълнителна и неформална. Според данните на Агростатистиката в българското селско стопанство преобладава дела на самонаетите и семейните работници, а наетите са около 10% от всички работещи в земеделието.

pic

Интелигентните системи промениха изцяло традиционните методи на животновъдството като практика. Продуктивното и конкурентно животновъдство използва модерни технологии от рода на модели за машинно самообучение. Модерните технологии позволяват набиране на големи обеми от животновъдни данни, които могат да се използват за ежедневни морфологични, физиологични, фенологични и други свързани измервания.

pic

Селското стопанство е най-голямата индустрия в света и има много значимо въздействие върху околната среда. Много от неговите дейности причиняват замърсяване и деградация на почвите, водите и въздуха. То обаче може да играе и положителна роля, например чрез улавянето на парникови газове в почви и култури или намаляването на риска от наводнения, когато се прилагат определени земеделски практики. С разширяване на обхвата на тези практики въздействието се подобрява, но остава още много път, който трябва да се извърви.

pic

В подкаст "Какво прави науката за фермера?" можете да намерите информация по ключови теми в модерното селско стопанство, свързани с глобалните тенденции на развитие, политиката на ЕС в областта на земеделието и животновъдството и научните постижения, които променят облика на фермерската професия и на селските райони.