europe.bg
Published on europe.bg (https://www.europe.bg)

Начало > Лидерите на Г-20 се срещат в Австралия

Лидерите на Г-20 се срещат в Австралия

петък, 14 Ноември, 2014 - 14:59
Секция: 
Новини [1]

Срещата на лидерите на Г-20 в австралийския град Бризбейн ще се проведе в събота и неделя. Австралийските власти предприемат изключителни мерки за сигурност, защото както винаги се очакват протести на екоактивисти и различни радикални групи. Въпреки резервите на Канбера, в срещата ще участва руският президент Владимир Путин. Сред важните теми в дневния ред е кризата в Украйна, съобщава БНТ.

Австралийският премиер Тони Абът, който председателства Г-20 постави в центъра на дискусиите стимулирането на световния икономически растеж и създаването на заетост. Очаква се да бъде одобрена стратегия за увеличаване на световния брутен вътрешен продукт с два процентни пункта през идните пет години. Обявената цел е увеличаването на световната икономика с два трилиона долара и създаването на милиони работни места. Разговорите на лидерите, които представляват две трети от населението на планетата и контролират световната икономика, ще се следят с интерес. Някои от тях вече изказаха оптимизъм за резултатите.

Сериозни въпроси очакват руския президент Владимир Путин. Австралия обяви, че следи движението на руски военни кораби край северните си бреговете, а премиерът Тони Абът увери, че ще запита Путин за катастрофата с малайзийския Боинг в Източна Украйна. В столицата Канбера британският премиер Дейвид Камерън предупреди, че действията на Москва в украинската криза могат да навлекат нови санкции.

 

  • Начало
  • Актуално
  • Ресурси
  • Инициативи
  • Председателство на ЕС
Twitter icon
Facebook icon
YouTube icon

Контакт с Gateway Europe За нас

Copyright © 2003-2025 Europe.bg / ISBN 954-91317-1-8  


Source URL:https://www.europe.bg/bg/articles/news/2014/11/14/liderite-na-g-20-se-sreshtat-v-avstraliya

Връзки
[1] https://www.europe.bg/bg/articles/news