

Парламентът отхвърли ветото на президента върху Закона за изменение и допълнение на Закона за собствеността и ползването на земеделските земи, предаде Агенция „Фокус”.
Това стана с приемането отново на Закона за изменение и допълнение на Закона за собствеността и ползването на земеделските земи, приет от Народното събрание на 4 април 2014 г. и върнат за ново обсъждане с Указ № 73 от 11 април на президента на Републиката по чл. 101 от Конституцията на Република България.
„За” закона гласуваха единодушно 127 народни представители. След отхвърлянето на ветото заместник-председателят на парламента Мая Манолова каза: „Беше преодоляно поредното вето на президента”.