europe.bg
Published on europe.bg (https://www.europe.bg)

Начало > Вече може да се превеждат пари от България за Гърция

Вече може да се превеждат пари от България за Гърция

петък, 7 Август, 2015 - 09:27
Секция: 
Новини [1]

Гърция изплати 186 милиона евро на Международния валутен фонд и избягна нов дефолт към институцията в момент, когато се водят преговори за трети финансов спасителен план за Атина. Страната продължава да се задъхва във финансов колапс. У нас обаче отмениха забраната за парични преводи от България за Гърция, съобщава БНТ.

Ограничението беше въведено на 21 юли, след като от международните системи за парични преводи изпратиха писма за предприетата мярка. Много гърци у нас бяха неприятно изненадани и изпаднаха във финансова безизходица.

В клонове на „Български пощи“ могат да се изпращат пари само от България към Гърция. Използва се една от системите за парични преводи.

Трансферите до Гърция са възможни и чрез още един оператор за трансгранични разплащания, но при известни ограничения – сумите там се превеждат само в малки обменни бюра или пощенски станции. Затова трябва предварително да се провери къде записът може да се получи.

 

  • Начало
  • Актуално
  • Ресурси
  • Инициативи
  • Председателство на ЕС
Twitter icon
Facebook icon
YouTube icon

Контакт с Gateway Europe За нас

Copyright © 2003-2025 Europe.bg / ISBN 954-91317-1-8  


Source URL:https://www.europe.bg/bg/articles/news/2015/08/07/veche-mozhe-da-se-prevezhdat-pari-ot-bulgariya-za-gurciya

Връзки
[1] https://www.europe.bg/bg/articles/news