europe.bg
Published on europe.bg (https://www.europe.bg)

Начало > Румънският парламент ще гласува вот на недоверие на Понта

Румънският парламент ще гласува вот на недоверие на Понта

вторник, 29 Септември, 2015 - 09:53
Секция: 
Новини [1]

Румънският парламент ще гласува внесения от опозиционната Национално-либерална партия вот на недоверие срещу правителството на премиера Виктор Понта. По време на гласуването либералите организират и митинг близо до парламента, на който се очаква да присъстват около 10 хиляди души, съобщава БНТ.

Опозицията иска отстраняване на кабинета с мотива, че той е дискредитиран, след като премиерът беше даден под съд по обвинения в корупция. Президентът на Румъния, Клаус Йоханис подкрепи вота на недоверие като заяви, че ако той е успешен, то това “ще разреши много голям проблем”. За да бъде приет вотът, той трябва да получи подкрепата на мнозинството от членовете на парламента, тоест 276 гласа.

Либералите разполагат със 176 депутати и ще разчитат на Демократичният съюз на унгарците в Румъния и други, по-малки формации. Съдебният процес срещу румънския премиер започна преди седмица. Той е обвинен в корупция, укриване на данъци и пране на пари.

 

  • Начало
  • Актуално
  • Ресурси
  • Инициативи
  • Председателство на ЕС
Twitter icon
Facebook icon
YouTube icon

Контакт с Gateway Europe За нас

Copyright © 2003-2025 Europe.bg / ISBN 954-91317-1-8  


Source URL:https://www.europe.bg/bg/articles/news/2015/09/29/rumunskiyat-parlament-shte-glasuva-vot-na-nedoverie-na-ponta?mini=2026-06

Връзки
[1] https://www.europe.bg/bg/articles/news