

Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа заяви, че е изгубила контакт с втора група от наблюдатели на територията на Източна Украйна, съобщи агенция „Фокус”. От организацията съобщават, че от четвъртък вечерта не могат да осъществят контакт с четирима свои сътрудници, които се намират в района град Северодонецк.
По-рано стана ясно, че опълченците в украинската Луганска област са освободили четирима представители на ОССЕ и не възнамеряват да възпрепятстват работата им. Това заяви лидерът на „Народния фронт” в Луганската област Алексей Чмиленко.