

В Женева снощи завършиха двудневните консултации между САЩ, Иран и ЕС за иранската ядрена програма, предаде БНР. След приключването на преговорите, ръководителят на иранската делегация Абас Арагчи каза пред журналисти, че те са минали в положителна атмосфера.
Разговорите са в рамките на подготовката за преговорите между Иран и страните от групата 5+1, които ще се състоят във Виена на 16-20 юни. Още преди разговорите, делегациите на САЩ и ЕС бяха предупредили, че няма да правят коментари за срещата. Предстои иранската делегация да проведе консултации и с френски и руски представители.