

По разпореждане на министър-председателя проф. Георги Близнашки министърът на отбраната Велизар Шаламанов и областният управител на област София Емил Иванов заминават за Костенец, за да координират и контролират провеждането на мерките за овладяване на последиците от взрива във военния завод, съобщава правителствената пресслужба.
Премиерът е в постоянен контакт с отговорните институции и следи отблизо ситуацията.
Сигналът за взривовете е получен около 08:50 часа. В Костенец се намира „ТЕРЕМ - Цар Самуил” ЕООД за ремонт и утилизация на боеприпаси.