europe.bg
Published on europe.bg (https://www.europe.bg)

Начало > ЕС разширява операциите в Средиземно море

ЕС разширява операциите в Средиземно море

четвъртък, 28 Август, 2014 - 09:06
Секция: 
Новини [1]

Европейската комисия реши да започне нова операция в Средиземно море в помощ на Италия да се справи с наплива на мигранти. Брюксел призова страните членки да осигурят нужните средства, съобщава БТВ.

Операцията "Фронтекс плюс" ще замени италианската операция "Маре нострум", която започна през октомври 2013 г. след две смъртоносни корабокрушения и която Рим заплашва да прекрати през октомври тази година.

В рамките на операция "Маре нострум" италианските военноморски сили спасиха над 100 000 нелегални имигранти от началото на тази година. Тази операция струва на Италия по 9 милиона евро на месец.



Европейската комисия се надява да започне операцията "Фронтекс плюс" в края на ноември. Фронтекс е европейската агенция за сътрудничеството по външните граници на Европейския съюз.

  • Начало
  • Актуално
  • Ресурси
  • Инициативи
  • Председателство на ЕС
Twitter icon
Facebook icon
YouTube icon

Контакт с Gateway Europe За нас

Copyright © 2003-2025 Europe.bg / ISBN 954-91317-1-8  


Source URL:https://www.europe.bg/bg/articles/news/2014/08/28/es-razshiryava-operaciite-v-sredizemno-more?mini=2026-03

Връзки
[1] https://www.europe.bg/bg/articles/news